Політики
Заява про етику публікацій та неналежну практику
Корекція та відкликання статей
Використання штучного інтелекту
Заява про етику публікацій та неналежну практику
Ми припускаємо, що автори, редактори та рецензенти погоджуються з наступною Заявою про етику публікацій та неналежну практику, що відповідає рекомендаціям Комітету з етики публікацій (COPE) та базується на рекомендаціях «Керівних принципів найкращої практики для редакторів журналів».
Редколегія:
Редколегія збірника "Кібернетика та комп'ютерні технології" дотримується основних принципів публікацій, що проголошені Комітетом з питань етики публікацій (COPE).
Приймаючи рішення про прийняття статті до публікації редколегія опирається на наукову важливість представлених матеріалів.
Редколегія гарантує розгляд усіх матеріалів без упередження, не зважаючи на етнічну приналежність, громадянство та місце роботи авторів.
Дані, що не були опубліковані, не можуть бути використані для власних цілей членів редколегії або передані третім особам.
У разі виникнення конфліктних ситуацій редколегія має здійснювати заходи для відновлення порушених прав сторін.
Стаття може відкликана, якщо в ній будуть виявлені суттєві помилки, надійдуть обґрунтовані скарги або виявиться, що порушені умови публікації статті у збірнику або права третіх осіб.
Статті, що подаються у збірник, не повинні були раніше опубліковані чи прийняті до опублікування в інших виданнях.
Подані статті підлягають процедурі незалежної рецензування. Рецензування проводиться незалежними рецензентами та членами редакційної колегії.
Остаточне рішення про прийняття статті чи її відхилення приймається редакційною колегією з врахуванням думки рецензентів.
Автори:
Подаючи статтю для публікації у збірник наукових праць "Кібернетика та комп'ютерні технології" автори статті:
- підтверджують, що матеріали, викладені у статті, є новими, оригінальними, такими, що не опубліковувалися раніше та не подані до опублікування до інших видань;
- підтверджують, що кожний із вказаних авторів зробив суттєвий внесок у дослідження та результати, що описані у статті;
- підтверджують, що мають авторські права на матеріали, що викладені у статті, що діють узгоджено, не мають взаємних претензій, щодо авторства та внесків у статтю, а публікація статті не порушить законних прав третіх сторін;
- погоджуються з умовами ліцензії "Creative Commons Із Зазначенням Авторства – Некомерційна 4.0 Міжнародна (CC BY-NC 4.0)", яка дає право редколегії та третім особам копіювати і розповсюджувати статтю у будь-якому вигляді чи форматі із зазначенням авторства, не з комерційною метою;
- дають згоду на обробку персональних даних, яка необхідна при підготовці, виготовленні та опублікуванні статті.
- надають видавцю Ліцензію, щоб чітко окреслити питання авторства, внеску та інтелектуальної власності, а також відсутність конфлікту інтересів.
Рецензенти:
Оцінка статті рецензентом має бути неупередженою та здійснюватися виходячи із таких принципів:
- стаття, яка рецензується, має розглядатися як конфіденційний документ;
- рецензент має аргументувати свої зауваження та оцінки;
- недопустимою є персональна критика авторів;
- матеріал статті не може бути використаний рецензентом у власних інтересах;
- якщо рецензент вважає, що він не має достатньої кваліфікації для оцінки статті або не може бути об'єктивним, то він повинен відмовитися від надання рецензії;
- рецензент має дотримується основних принципів, сформульованих Комітетом з питань етики публікацій (COPE).
Авторство рукопису має бути обмежене авторами, які зробили значний внесок. У текст статті має бути включено заяву з описом внеску авторів.
Наша політика авторства базується на політиці «Авторства та внеску COPE».
Автори повинні розкривати будь-які фінансові або інші суттєві конфлікти інтересів, які можуть вплинути на результати або інтерпретацію їхнього рукопису, та вказати осіб або організації, які надали фінансову підтримку дослідженням.
Редактори не повинні використовувати матеріали, розкриті в поданому рукописі (опублікованому чи неопублікованому), для власних досліджень без письмового дозволу автора.
Рецензенти не повинні рецензувати рукописи, в яких у них є конфлікти інтересів, що виникають внаслідок конкурентних, спільних або інших відносин чи зв'язків з будь-яким з авторів або установ, пов'язаних зі статтями.
Корекція та відкликання статей
Якщо автор виявляє суттєву помилку або неточність у власній опублікованій роботі, автор зобов'язаний повідомити редакторів та співпрацювати з ними, щоб або відкликати статтю, або опублікувати відповідну заяву про виправлення чи виправлення.
При видачі виправлення ми оновлюємо анотації до статті на сайті та PDF версію статті. Ми також зазначаємо, що стаття була виправлена на певну дату, щоби поінформувати читачів про її оновлення.
Коли статтю буде відкликано, вона залишатиметься доступною як у форматі HTML, так і у форматі PDF з чіткою ознакою того, що вона була відкликана в певну дату, із зазначенням причини відкликання.
Наша політика відкликання базується на рекомендаціях COPE щодо відкликання.
У збірнику не публікуються статті, щодо яких є ґрунтовні підстави вважати, що вони є плагіатом або містять плагіат (самоплагіат).
Збірник є засобом масової інформації із відкритим доступом, що означає, що всі матеріали, які опубліковані, безкоштовно надаються читачам відповідно до визначення відкритого доступу Будапештською ініціативою відкритого доступу (BOAI) та ліцензії відкритого доступу "Creative Commons Із Зазначенням Авторства – Некомерційна 4.0 Міжнародна (CC BY-NC 4.0)".
Автори повинні вказати джерела даних, використані для проведення дослідження, описаного у статті, та, якщо це можливо, зробити такі дані загальнодоступними.
Використання штучного інтелекту
Автори повинні розкривати у своєму рукописі використання штучного інтелекту та технологій за допомогою штучного інтелекту і відповідна заява має з'явитися в опублікованій роботі.
Автори несуть остаточну відповідальність за зміст роботи та за те, щоби робота була оригінальною.
Збірник не використовує та не розміщує рекламу.
Електронні копії випусків збірника можна знайти на сайтах:
Журнали Національної академії наук України
Index Copernicus International